Обслуговування КПП Черкаси-АВТО

Коробка передач є важливим компонентом трансмісії автомобіля, який дозволяє передавати потужність від двигуна внутрішнього згоряння до коліс. Кожен тип коробки має свій власний діапазон частоти крутного моменту, що забезпечує оптимальну роботу при різних умовах руху. Коробки передач можуть мати різну кількість передач та механізми перемикання, такі як ручний або автоматичний, залежно від моделі автомобіля. Важливо правильно користуватись коробкою передач, оскільки невірний вибір передачі може призвести до збільшення витрат палива та зносу деталей коробки передач.

Коробка передач автомобіля повинна відповідати ряду вимог, таких як: забезпечення високої тягово-швидкісної продуктивності автомобіля, легкість та зручність управління, високий коефіцієнт корисної дії, низький рівень шуму під час роботи, надійність та компактні розміри.

 

 

Типи та відмінності коробок передач

На ринку існує три основні типи коробок передач: ступінчасті (механічна коробка передач, “робот”), безступінчасті (варіатор) та комбіновані (автоматична коробка передач). Кожен з цих типів має свої відмінності та переваги.

Стандартна МКПП – це коробка передач, яка працює за допомогою ручного перемикання швидкостей, котре здійснюється шляхом натискання на педаль зчеплення. Це найпростіший тип трансмісій, який має від 5 до 7 швидкостей, а також режими нейтрального і заднього ходу. До цього типу відноситься й система “робот”, котра також використовує механічний тип керування, але є простішою в управлінні та більш сучасною.

Завдяки автоматичній коробці передач водієві більше не потрібно використовувати зайву педаль для керування автомобілем, що значно спрощує цей процес. Для перемикання режимів використовується гідромеханічна коробка з більшою кількістю режимів, таких як паркування, рух, нейтральна та задній хід. Робота цієї конструкції базується на високому тиску рідини в трансмісії. Основними компонентами є гідротрансформатор (відповідає за передачу крутного моменту до двигуна) та планетарна коробка передач (використовується для набору крутного моменту).

Роботизована коробка передач є гібридом МКПП та АКПП, який дозволяє водію вибирати режими як на "автоматі", але замість стандартного перемикання швидкостей використовується електроніка.

Варіативна коробка передач не дуже полюбилася сучасним автовласникам, оскільки фактично в ній немає окремих передач. Її робота відбувається завдяки зміні швидкості шляхом руху двох шківів, що мають конічну форму, та поєднані за допомогою ланцюга або ременя.

 

 

Ремонт, заміна та обслуговування КПП в АЦ “Черкаси-АВТО”

Щоб забезпечити найкращу роботу коробки передач, необхідно проводити регулярне технічне обслуговування. Важливо періодично перевіряти рівень мастила, щоб вчасно виявити будь-які проблеми з системою та запобігти можливим збоям під час руху.

Одним з ключових факторів для ефективної роботи коробки передач є регулярна заміна мастила в КПП. Відпрацьоване мастило може забруднити внутрішню поверхню коробки, тому перед заміною її необхідно ретельно очистити. Мінеральна олива – найкращий варіант для цієї процедури, оскільки вона не тільки забезпечує якісне очищення, але і зменшує ризик подальшого забруднення.

 

Ми готові допомогти Вам у виборі найкращої марки та типу мастила для Вашого авто. Наша команда проводить професійний ремонт коробок передач з використанням сучасного обладнання, а кваліфіковані майстри пройшли спеціальну підготовку для виконання таких робіт. Наша адреса: м. Черкаси, Смілянське шосе, 8-й км, номер телефону для зв'язку: +38 (0472) 55 99 55.